Festival obžerství v Táboře aneb ta dovolená snad nikdy neskončí

Při večeři na rakouském odpočívadle jsme si spočítali, že bychom si cestu domů zkrátili o hodinu, kdybychom přespali u Evky v Táboře. Tak jo.

Dorůžova jsme se vyspali, osprchovali se a z našeho domu na kolech jsme vytáhli letní oblečení, protože bylo krásně. Pak jsme vyrazili na ranní kávu. Tedy, mysleli jsme si to.

Když nechcete, aby vaše letní dovolená už skončila, jeďte do Tábora. Mají tu parky, hřiště, křivolaké uličky, výborné kavárny a správný počet turistů, aby jich nebylo moc, ale aby dodali městečku ten prázdninový esprit. A taky (nerada to píšu, asi bych ji chtěla mít v Itálii, ale bohužel) tu nejlepší zmrzlinu, kterou jsme kdy měli (to si myslíme já a Viki). Tu zmrzlinu jsme si v kavárně dali, a pak jsme chtěli ochutnat všechny příchutě, takže nás zajímal degustační kelímek. Slečna kavárnice nám vysvětlila, že kleště na malé porce mají jen jedny, a ty jsou teď potřeba o pár ulic dál na festivalu Naše chutě, ale že si degustační kelímek můžeme dát tam. Poradili jsme se: platilo se tam vstupné 60 korun, ale zase děti měly vstup zdarma, takže to už se vyplatí 😉  a vyřešili bychom tím oběd. Bylo to v parku za Střelnicí, takže tam mohli psi, tak bylo docela rychle rozhodnuto.

Dali jsme si nejenom dva degustační kelímky (mj. zmrzlina citronová s bazalkou, okurková a příchuť likérová špička, ale skvělé byly hlavně „obyčejné“ příchutě jahodová, borůvková, pistáciová a oříšková), ale ještě předtím domácí paštičky, kachničku se zelím z červené řepy, grilovaná žebra s česnekovým marcaropone, knedlíčky dim sum, domácí bulku s trhaným hovězím s mangem, nějaké kari, přiměřeně piv v roztomilých baňatých půllitrech, několik filtrovaných káv a pár malých zákusků. S sebou domů pak kytici jako ze zahrádky a meruňkovou marmeládu s banánem, kterou tam Honza nemohl nechat, protože byla s banánem. A všechny ženské, které už mají propíchlé uši, jsme si koupily náušnice.

K tomu skvělému jídlu ještě dětský koutek; spousta lidí, na které byla radost se koukat a pěkná hudba (Evka se zná se zpěvačkou!). Jak říkám, když nechcete, aby vaše dovolená už skončila, jeďte do Tábora.

Nové talíře jsme doma pokřtili prvníma letošníma bramborama s máslem a se solí. Klobouk inspiroval Viktorku k převleku (prý) za televizní hlasatelku.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s