Czolpinka

Když hodně fouká vítr anebo když už je kvečeru, jsou místní pláže parádně divoké. Velký prostor láká děti k běhání a rytí se v písku a válení sudů, Viki k mořskému křiku, lidi staršího věku zas k dlouhým procházkám. (My s Honzou se přikloníme někdy na tu, někdy na onu stranu 🙂

Na mapě jsme viděli piktogramy pařezů a název Martwy les, tak jsme se na něj šli podívat. Zas tak zajímavé to nebylo, ale zjistili jsme, co byla ta černá „rašelina“ ve tvaru kamene, kterou jsme si zatížili deku. Cestu jsme si ale užili moc.

Turistickou značku tady mají i černou. Roste tady vřes, ostřice a červené brusinky, břízy a sosny.  Jsou tu prý klíšťata a zmije, ale ty jsme naštěstí viděli jen na informačních tabulkách. Určitě aby nás nelákalo chodit mimo vyznačené stezky. A taky tuleni.

Jak jsme zjistili, restaurace tady zavírají v osm. Takže na rybku jsme si dnes museli nechat zajít chuť. Zachránila nás paní v místním obchodě, který má otevřeno do devíti, ale alkohol a nanuk se tam dá koupit i později, oczywiście.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s