Festa Major de Gràcia

Po dvou dnech poctivého sightseeingu to dnes chtělo trochu zvolnit, tak jsme vyrazili na pláž. Toho, že je to městská pláž, jsme se nemuseli vůbec bát. Lidí tady bylo asi tak stejně jako na plážích v Salentu 🙂 Španělský píseček je hrubší, ale Márinka ho ocenila i přesto. Jen mělká zóna je o mnoho kratší než na našich italských plážích a vlny byly větší, takže jsme museli být stále ve střehu, aby se Márince nepřelila voda přes hlavu.

Nohy, záda a síly jsme tedy ušetřili na večer, kdy jak jsme se dočetli měl v ulicích čtvrti Gràcia začít každoroční několikadenní bujarý festial. 15. srpen, kdy se slaví Nanebevzetí Panny Marie, je totiž v Itálii a zřejmě i ve Španělsku  jeden z nejdůležitějších svátků v roce. I když podle toho co jsme mohli pozorovat a co jsme si přečetli, má teď spíš národnostní (katalánský), folklórní a aktivistický charakter nežli náboženský.

Průvod jsme ovšem, jako se nám už párkrát v životě stalo 😉 , nestihli. Už když jsme se řítili z metra k náměstí, potkávali jsme spoustu lidí, kteří jako by odněkud šli! A když se objevili i zametači ulic v zelených uniformách, které už jsme dobře znali z našich předchozích cest městem v různou denní i noční dobu, a nakonec i zametací vozy, bylo jasné, že jsme to dneska prošvilhli.

Nezbývalo než hledat, jestli tam třeba není k vidění ještě něco trvalejšího rázu. 🙂 Naštěstí bylo.

Konečně jsem si dala sangríu, jak jsem to měla už delší dobu v plánu. A nezůstalo u jedné 🙂 Společně s davy lidí jsme hledali vyzdobené uličky, shlédli jsme vystoupení bubeníků, uspávající se Marjánka ještě vstala, aby si ho taky mohla jaksepatří užít.

Večer jsme zakončili s naštěsít už spící Márinkou na zádech v „pravé“ neapolské pizzerii. Když tak čekáme na margheritu za posledních 7 eur, co jsme si s sebou vzali, povídá nám mladíček: „Máte dobré dítě – vůbec vás neotravuje!“  A to měl svatou pravdu 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.